oferta

taniec

Salsation

Salsation jest jednym z najpopularniejszych programów taneczno-fitnessowych w Azji, który wielkimi krokami wkracza na rynek europejski i amerykański.

Nazwa "Salsation" powstała poprzez połączenie dwóch słów: "salsa" i "sensation". Słowo "salsa" użyte zostało nie tylko jako nazwa pochodzącego z Ameryki Łacińskiej stylu tańca, ale przede wszystkim w znaczeniu sosu (z języka hiszpańskiego salsa=sos), czyli mieszanki wielu stylów, rytmów i kultur. Program kładzie silny nacisk na zabawę, połączoną z rozwijaniem własnej świadomości ciała i muzykalności - dlatego w nazwie użyte zostało słowo "sensation", oznaczające odczucia i wrażenia.

Salsation opiera się na radości, którą niesie taniec i ruch, oraz kładzie nacisk na muzyczną interpretację poszczególnych choreografii połączonych z niesamowitą zabawą. Zawiera elementy treningu funkcjonalnego, dzięki czemu można tańczyć i ćwiczyć jednocześnie.

Oprócz bazowych kroków poszczególnych choreografii oraz izolacji warm-up, dzięki Salsation można lepiej zrozumieć i zinterpretować muzykę. Zajęcia są otwarte dla wszystkich, zarówno początkujących, jak i profesjonalistów.

Każdy, kto kocha taniec jest mile widziany. Uczestnicy biorący udział w zajęciach zapoznają się z ruchami i ich techniką, co pozwala im łatwiej i dokładniej podążać za instruktorem oraz skupić się na własnej interpretacji tanecznej.

Twórcą programu Salsation jest pochodzący z Wenezueli profesjonalny tancerz i światowy prezenter dance & fitness Alejandro Angulo.

Salsa New York Style on2 - Mambo on2

Salsa jest popularnym na całym świecie tańcem latyno-amerykańskim o pochodzeniu karaibskim rozwiniętym szczególnie na Kubie i w Ameryce. Salsa to słowo po hiszpańsku oznaczające sos lub smak, sugerujący pikantne i aromatyczne doznania, co w przypadku tańca można potraktować nazwą stylu, lub faktu, że salsa jest tańcem łączącym elementy różnych gatunków muzycznych i kroki wielu innych tańców. Wpływ kultur ludzi całego świata a przez to ciągła ewolucja SALSY spowodowała, że na świecie wyodrębniły się różne jej style i wciąż powstają nowe.

Jazz - Sreet - Modern

Zapraszamy wszystkie osoby, które chcą w pełni poznać swoje ciało, a także możliwości jego izolacji. Jazz uchodzi za jedną z najważniejszych podstaw do niemal każdej formy tańca. Jego korzeni należy szukać w tańcach afrykańskich. Uczestnicząc w tych zajęciach nabierzesz większej świadomości własnego ciała, a także umiejętności wyrażania emocji poprzez ruch. Taniec jazzowy bawi i wzrusza. Wplatanie elementów improwizatorskich w układy choreograficzne daje uczestnikom prawdziwą wolność i radość z tańca.

Hip-Hop

Taniec ten charakteryzuje mocna praca nóg na ugiętych kolanach w połączeniu z plastyczną górną częścią ciała. Tempo muzyczne w tym stylu jest dość wolne co umożliwia ciału "pulsować", odczuwać najdrobniejsze drgania. Efektem tego są niepowtarzalne i wciąż nowe kroki. Ten ruch kulturowy i gatunek muzyczny powstał w Nowym Jorku w Stanach Zjednoczonych we wczesnych latach 70. XX wieku, zainicjowany przez Afroamerykanów i Latynosów. Dziś hip hop to nie tylko taniec, to moda, muzyka, slang, sposób bycia, styl życia.

New Style

Coraz większym uznaniem cieszy się styl, w którym większość kroków i figur tańczona jest "u góry". New style wyróżnia się spośród innych styli nieograniczoną ilością różnorodnych ruchów. Jest stylem, w którym każdy może w pełni pokazać siebie i swoje wnętrze oraz rozwinąć swoje umiejętności dzięki czerpaniu elementów z innych odłamów tańca, nie tylko hip hopowego. W choreografie można bowiem wplatać zarówno elementy Lockingu, Dancehallu, jak i tańca współczesnego, czy klasyki.

Break Dance (bboying)

To trudny "akrobatyczny" taniec, który wymaga dużej sprawności fizycznej i systematycznego treningu. Z drugiej jednak strony pozwala na improwizację, dowolność ruchową, nie jest zamknięty, jak inne tańce, w układach i rytmie muzycznym. Dzięki temu, że daje możliwość wyzwolenia osobistej ekspresji, stał się jedną z form rywalizacji, w wyniku której organizowane są "bitwy" pomiędzy b-boyami.

Reggaeton

Reggaeton to wciągająca mieszanka hip-hopu, rytmów jamajskich, reggae, dancehallu, salsy i tradycyjnej bomby. Na początku reggaeton był bliski rapu i powstawał tak jak on, czyli na zasadzie dialogu freestylowego między dwiema grupami, a teksty dotyczyły problemów, zjawisk społecznych. Z czasem reggaeton stał się ,,lżejszy" w treści, zaczął mówić o przyjemnościach, miłości. Zapętlony beat, który w pewnym momencie chcesz tego czy nie, ale staje się prawie biciem Twojego serca, rozlewa się po całym ciele i nie pozwala na bierność. REGGAETON to radość, zmysłowość i dzika zabawa...

Taniec towarzyski

Niegdyś rozrywka uprawiana w salach balowych i w pałacach, dziś dyscyplina, której prestiżowe turnieje i zawody odbywają się na całym świecie. W Body Design poznają Państwo proste sposoby na trudne zasady tej wymagającej dyscypliny.

ABC Tańca

ABC Tańca stanowi próbę pogodzenia zabawy oraz nauki tańca dla dzieci. Zadania ruchowe, tworzenie choreografii tanecznych, poznanie podstaw tańca oraz baletu i rozciąganie, poprawiają ogólną sprawność ruchową oraz sylwetkę najmniejszych tancerzy. Radość i przyjemność podczas zabaw przy muzyce pomagają pokonywać nieśmiałość, a kształtowanie poczucia rytmu rozwija wrażliwość muzyczną i umiejętność odróżniania tempa, utworów oraz tańców.

Pierwszy taniec młodej pary

opis

cennik

regulamin