TANIEC

SALSA

Salsa jest popularnym na całym świecie tańcem latyno-amerykańskim o pochodzeniu karaibskim rozwiniętym szczególnie na Kubie i w Ameryce. Salsa to słowo po hiszpańsku oznaczające sos lub smak, sugerujący pikantne i aromatyczne doznania, co w przypadku tańca można potraktować nazwą stylu, lub faktu, że salsa jest tańcem łączącym elementy różnych gatunków muzycznych i kroki wielu innych tańców.

LATIN SOLO

To zajęcia taneczne o dużej dynamice. Ćwiczenia obejmują gimnastykę przeplataną figurami i krokami z tańców latynoamerykańskich

TANIEC TOWARZYSKI

Taniec towarzyski trenujemy zarówno w parach jak i solo. Swoją przygodę z tą formą ruchu można zacząć już od piątego roku życia. Nigdy też nie jest za późno, aby wyrazić siebie przy pięknej muzyce. Dzięki stylom standardowym i latynoamerykańskim każdy znajdzie coś dla siebie.

REGGAETON

Reggaeton wywodzi się z gorącego Puerto Rico. To styl niezwykle różnorodny, jego bazą zawsze są tańce osadzone w kulturze afro-latynoskiej i karaibskiej, np. afro, salsa, dancehall, hip hop. Reggaeton jest energetyczny oraz zmysłowy, wyróżnia się intensywną pracą bioder oraz zmysłowymi ruchami klatki piersiowej.

HIP-HOP

Taniec ten charakteryzuje mocna praca nóg na ugiętych kolanach w połączeniu z plastyczną górną częścią ciała. Tempo muzyczne w tym stylu jest dość wolne co umożliwia ciału "pulsować", odczuwać najdrobniejsze drgania. Efektem tego są niepowtarzalne i wciąż nowe kroki. Ten ruch kulturowy i gatunek muzyczny powstał w Nowym Jorku w Stanach Zjednoczonych we wczesnych latach 70. XX wieku, zainicjowany przez Afroamerykanów i Latynosów. Dziś hip hop to nie tylko taniec, to moda, muzyka, slang, sposób bycia, styl życia.

BACHATA

Upodabnia się do latynoamerykańskich tańców, głównie cha-chy. Wyróżnia się szybkim tempem rozliczanym na cztery, skomplikowanymi krokami i różnymi charakterystycznymi figurami wykonywanymi w parach.

ABC TAŃCA

ABC Tańca stanowi próbę pogodzenia zabawy oraz nauki tańca dla dzieci. Zadania ruchowe, tworzenie choreografii tanecznych, poznanie podstaw tańca oraz baletu i rozciąganie, poprawiają ogólną sprawność ruchową oraz sylwetkę najmniejszych tancerzy. Radość i przyjemność podczas zabaw przy muzyce pomagają pokonywać nieśmiałość, a kształtowanie poczucia rytmu rozwija wrażliwość muzyczną i umiejętność odróżniania tempa, utworów oraz tańców.

FITNESS

DANCE FUSION

Dance Fusion to istna fuzja taneczna opierająca się na wielu stylach i kulturach z całego świata. Głównym celem zajęć jest spalanie kalorii i czerpanie radości z tańca.

SALSATION

Nazwa Salsation powstała poprzez połączenie dwóch słów: salsa i sensation. Salsation opiera się na radości, którą niesie taniec i ruch, oraz kładzie nacisk na muzyczną interpretację poszczególnych choreografii połączonych z niesamowitą zabawą. Zawiera elementy treningu funkcjonalnego, dzięki czemu można tańczyć i ćwiczyć jednocześnie.

ZUMBA

Zumba jest połączeniem tańca i fitnessu, program wspierany głównie muzyką latynoamerykańską jest doskonałą metodą treningu ponieważ podczas wspaniałej zabawy ciało ogromną pracę, a głowa odpręża się od problemów dnia codziennego

BODY PUMP

Podczas tych zajęć wykorzystuje się przede wszystkim sztangę. Wykonuje się tu różnego rodzaju przysiady, pompki oraz wypady. To trening ogólnorozwojowy, wzmacniający mięśnie całego ciała.

SHAPE / BUP

Zajęcia wzmacniające, których celem jest rzeźbienie mięśni całego ciała ze zwróceniem uwagi na konkretną grupę mięśniową (ramiona, brzuch, pośladki, uda). Do tej lekcji wykorzystujemy różnorodny sprzęt fitness jak: piłki, stepy, hantle, taśmy, gumy. Znakomite uzupełnienie treningu spalającego i wytrzymałościowego.

ZAJĘCIA PROZDROWOTNE

JOGA

Joga poprawia wiele aspektów ludzkiego życia. Przede wszystkim, jak każda aktywność fizyczna, joga powoduje polepszenie naszej wydolności, możliwości kondycyjnych, a zwłaszcza wpływa pozytywnie na elastyczność, gibkość ciała, także jego siła. W miarę rozwoju w praktyce jogi stajemy się bardziej świadomi własnego ciała i jego możliwości.

FIZJOTRENING

To start w pracę z ciałem, zajęcia prowadzone przez fizjoterapeutę uczą nas podstaw wykonywania ćwiczeń i prowadzenia ciała w ruchu, prawidłowego oddechu, rozluźnienia zmęczonego ciała oraz doboru treningu do własnych możliwości. Umiejętności zdobyte na zajęcia pozwalają w bezpieczny sposób wejść w trudniejsze formy ruchu jak i funkcjonować w życiu codziennym.

ZDROWY KRĘGOSŁUP

To zajęcia, które zapobiegają dolegliwościom bólowym w obrębie kręgosłupa. Ich celem jest przywrócenie równowagi mięśniowej. Pracujemy tu nad mięśniami stabilizującymi naszą sylwetkę, rozciągamy mm przykurczone, wzmacniamy osłabione. Ponadto wykonujemy ćwiczenia oddechowe, rozciągające oraz relaksacyjne.